X
    kategoriler: Genel

Oral İlişki Nedir? – Oral Sexin İncelikleri

Oral ilişki nedir? Erkeklerin yatakta, ayakta, arabada ya da uygun herhangi bir ortamda hayır demeyecekleri oral sexin incelikleri nelerdir?

Oral İlişki Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Oral İlişki Nedir? Partnerin cinsel olarak haz aldığı bölgelerin (penis, ya da vajina) dil ya da dudak kullanarak uyarılmasıdır. Kadın ya da erkek partnerine oral sex yapabilir.
Oral ilişki kadın ve erkek üzerinde cinsel açıdan büyük etkiye sahiptir.
 Oral İlişki sırasında alınan zevk kişiden kişiye değişir. Eşinizin nasıl oral sex istediğini anlamaya çalışın.
 Oral sex ile AIDS bulaşır mı? Düşük bir ihtimalle de olsa evet bulaşır. Eğer partnerin açık yarası varsa ve kan ağız yoluyla size geçerse AIDS bulaşabilir.
 Oral seks ile bulaşabilen başka hastalıklar var mı? Evet var. Herpes (Genital Uçuk), Gonore (Bel soğukluğu), Sifiliz (Frengi) gibi hastalıklar oral ilişki ile geçebilir.
 Ağız, dil, dudak, penis, vajina ya da diğer bölgelerde kanama gözleniyorsa ilişkiye girilmemelidir. Kan cinsel hastalıkların bulaşmasında birinci etkendir.
Prezervatif alınan hazzı azaltmakla birlikte, iki tarafı da cinsel yollarla bulaşan hastalıklardan koruyabilir.

Yazının devamında oral seks ve oral seksin incelikleri hakkında aşağıdaki bilgilere ulaşabilirsiniz. İçerik yetişkin (+18) için uygundur.

Oral İlişki Nereden Başlamalı?
Oral İlişki Nedir?
Oral Sexin İncelikleri Nelerdir?
Erkeklere Oral Sex Nasıl Yapılır?
Kadınlara Oral Sex Nasıl Yapılır?
Eşimle Oral İlişki Yaşamalı mıyım?
Oral İlişki ve İslamdaki Yeri Nedir?
Oral İlişki İle Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Oral İlişkinin İncellikleri

Bilimsel adıyla “Oral ilişki”, sokak jargonunda “sakso çekmek” ve çok daha fazlası oral seks için kullanılır. İnsanları kelimeler konusunda bu kadar yaratıcı hale getiren oral ilişki nedir? İncelikleri Nelerdir? Artıları ve eksileriyle göz atmak istedim. Oral sex deneyiminiz yoksa ya da daha fazla bilgi almak istiyorsanız sanırım doğru yerdesiniz. Yazıyı hazırlamadan önce sağlam araştırma yaptığımı söyleyebilirim. Tüm yönleriyle oral seks hakkında merak edilen soruların cevapları burada.

Oral İlişki Nereden Başlamalı?

Yok merak etmeyin hemen hızlı bir giriş yapmayacağım. “Eşimle oral seks yaparken nereden başlamalıyım?” sorusu değil o. Ben konuya nereden başlamalıyım diye kendime sordum. Cinsel anlamda verdiği haz, incelikler, hastalıklar ve dini gereklilikler derken hangisinden başlayacağımı bilemedim. Neyse, bir yerden başlamak gerekiyor.

Müthiş bir oral seksin sonunda partnerinize yaşattığınız zevki gördüğünüzde yaşadığınız his oldukça kuvvetlidir. “Ona yetebilmek”, “onu yatakta mutlu edebilmek” insanın kendisinin de mutlu olacağı anlamına gelir. Eş, yatakta ne kadar mutlu olursa karşısındakinin aldığı hazzı katlamak onun için de eğlenceli hale gelir ve farklı şeyler denemek için heveslenir. O yüzden bende genel tanımlama yapıp oral sexin inceliklerini hem erkekler hem de kadınlar açısından anlatmayı uygun buldum.

Porno izlemek tekniği geliştirebilir, ancak konusuz filmlerin ciddi anlamda maddi çıkarlar gözetilerek yapıldığını unutmamak gerekir. Özel yaşantılarla örtüşmeyen ve beklentileri karşılamayan sahneler çekilebilir. Rol yapmak konusunda ustalaşmış yıldızlar yanıltıcı olabilirler. Oral ilişki sırasında temel noktaların ıskalanmasına sebep olur. Neden mi? Sebebi oldukça basit. Herkes aynı şeylerden hoşlanmaz. Tamam, oral seks büyük çoğunluğu etkiler ama partnerin oral seks sırasında beklentileri farklı olabilir. Zamanla tanımakta ve uygulamakta fayda var.

Oral İlişki Nedir?

Oral ilişki çiftlerin ağız, dil ya da dudaklarını kullanarak eşinin cinsel organını uyarması olarak tanımlanıyor. Eşinizle birlikte farklı cinsel deneyimler yaşamak ve değişik zevkler tatmak mümkün. Dil, dudak ve ağız ortak organlar olmasına karşın nasıl kullanıldıkları alınan zevki tamamen değiştirebilmektedir. Özellikle erkekler arasında argo tabir olarak dolaşan “sakso” deyimi tam olarak karşılığını bulmalıdır. Erkeklere oral seks nasıl yapılır? başlığı altında detaylara yer verdim ama burada da bir ki cümle etmek istedim. Erkekler üzerinde oral ilişki ile birlikte elin ya da göğüslerin kullanımı etkiyi artırır. Göğüsler özellikle önemlidir. Yapılan araştırmalarda erkeklerin kadınlarla karşılaştıklarında cinsel açıdan ilk olarak göğüslerine baktıklarını ortaya koymuştur.

Oral Sexin İncelikleri Nelerdir?

Oral sexin incelikleri partnere göre değişir. Tüm erkekleri ya da kadınları programlanmış robotlar gibi düşünmek doğru değil. Herkesin hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeyler olabilir. Size, sitemize gelen iki soruyu isimleri olmadan göstermek istiyorum. Sanırım o zaman ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Soru 1: 

Erkek arkadaşımın oral seks yaptığımda kaçıyor. sanırım penis boyunun küçük olması onun üzerinde olumsuz etki yapıyor. ilişki sırasında penisi gözükmediğinden dolayı kendisini daha iyi hissediyor onu oral olarak tatmin etmeye çalışmalı mıyım?

Soru 2:

Eşim penisi küçük olduğu için beni tatmin edemediğini düşünüyor sürekli karşılıklı olarak oral yapmak istiyor. Söylemeye çekiniyorum ne yapmam gerek?

İki farklı erkek ve ikisinin de penis boylarıyla ilgili ortak fikri küçük olması. Ama oral ilişkiye bakışları tamamen farklı, hoşlanıp hoşlanmadıklarını penis boyuna bağlamak doğru olmayabilir. Yaşanan tecrübeler, akıllarında kalan anılar onların cinsel yaşamlarını farklı etkiliyordur. O yüzden oral seksin incelikleri birlikte olduğunuz kişiye göre değişir.

Sevişmeye heyecan katan oral ilişki sadece erkeğin düğmelerini çözmek ya da fermuarını açmak demek değildir. Dil, dudak ve ağzın etkin kullanımı onun gözünde sizi vazgeçilmez noktaya taşıyabilir. Erkeğin yapısını ve özelliklerini tanıdıkça sizin onu mutlu etmeniz ve karşılığında da mutlu olmanız mümkün. Ne yani oral olmazsa mutlu olamaz mıyım? Ben onu yatakta mutlu etmeden mutlu olamaz mıyım? Bahsettiğim şey kural ya da kaide değildir. Eşlerin karşılıklı olarak birbirlerini mutlu etmelerinden bahsediyorum.

Yataktaki kraliçe kitabından daha önceki yazılarımda bahsetmiştim. Erkekleri sexte etkilemek için oral ilişki ve Handjob ( sevişirken elleri kullanmak) hakkında oldukça güzel ve detaylı bilgileri resimlerle anlatmışlar okumanızı tavsiye ederim. Buraya tıklayarak kitabın özetini ve içeriğini okumaya başlayabilirsiniz. Maalesef erkeklere yönelik kadınları sexte etkilemek için oral sex sırlarının yazıldığı kaliteli yayın göremedim henüz. O yüzden şimdilik sadece kadın okuyuculara tavsiye verebiliyorum.

Oral İlişki Nedir? Oral Sex İncelikleri Nelerdir… Hemen Öğren

 

Erkeklere Oral Sex Nasıl Yapılır?

Yukarıda söylediklerimin ışığında erkeklerin oral ilişki sırasında genel olarak hoşlandıkları noktalardan bahsetmek istiyorum. Erkekler üzerinde yapılan araştırmalar “3’lü etki” yapısından hoşlandıklarını gösteriyor. Üçlü etki 1 Dil ve 2 El kullanımını ifade etmektedir. Dil penis üzerinde gezdirilirken bir el penis gövdesini sarar, ikinci el ise allttan testisleri kavramalıdır. Penisin en hassas bölgesi uç kısmıdır, önce yavaş dokunuşlarla partnerin tepkisi ölçülebilir. Yavaştan hızlıya doğru hareket etmekte fayda var.

Kimi erkekler oral sex sırasında kadınların dişlerini hafifçe kullanmasından hoşlanır. Dişin kullanımında aşırıya gidilmemelidir. Ancak tekrar söylüyorum “Zevkler ve renkler tartışılmaz” herkesin kendine göre zevkleri vardır. Eşinizi keşfetmek zevklerini de anlamak demektir.

Kadınlara Oral Sex Nasıl Yapılır?

Sitemiz erkekler yatakta ne ister konularını el aldığından başlık hakkında fazla detaya girmek istemiyorum. Ancak erkeklere ufak tavsiyem olabilir ya da bazı erkeklerin eşlerine neden sürekli oral yapma eğiliminde olduğunu söyleyebilirim. Erken boşalan erkekler eşlerini oral yolla tatmin ete yolunu seçebilir. Eşlerini tatmin edemeden yataktan çıkmak zorunda kalan erken boşalan erkek çözümü oral olarak bulabilir ve gayet mantıklıdır. Tabi ki esas çözüm erken boşalma problemini ortadan kaldırmaktır.

Bunun yanı sıra kadınların oral yolla boşalmaktan büyük zevk aldıklarını da göz ardı edemeyiz. Tamamen farklı deneyimler yaşamalarına olanak tanır. Klitoris, kasık bölgesi, dudaklar son derece hassas bölgelerdir. Erkeklerle kadınlar arasındaki fark sıra olarak gözüküyor. Erkekler ani gelişen oral sevişmeye heyecanla yaklaşıyorlar. Onlar için arabada, ayakta ya da yatakta oral sevişme daha fazla haz veriyor. Kadınlar ise yavaş yavaş genital bölgelere inilmesine sıcak bakıyorlar. Göz teması, dokunulmak ve öpüşmek sonrasında oral ilişkiden zevk alıyorlar.

Eşimle Oral İlişki Yaşamalı mıyım?

Seks sırasındaki utangaçlıklar, çekinceler soruyu gündeme getirir. Ancak “Oral olmadan seks olmaz, sevişilmez” diye kural yok. Bu tamamen eşlerin karşılıklı olarak istemesine bağlıdır. Kadını ya da erkeği oral sevişmeye zorlamak hiç de mantıklı değil. İsteyenler oral seksin inceliklerinden faydalanarak yatak odalarına renk getirebilirler. Ama eşlerden birinin farklı sebeplerden ötürü istemiyor olması anlayışla karşılanmalıdır. Oral ilişki önemlidir ama olmazsa olmaz diye kaide yoktur.

Eşler birbirlerini farklı şekillerde orgazma ulaştırabilir, oral seksi alternatif yöntem olarak düşünebilirsiniz. Partnerinize istemediğinizi söylemeniz gerekir. Sonuçta sizi rahatsız eden, mutlu olmadığınız bir olayı yapmanız kendinizi kötü hissetmenize sebep olacaktır.

Oral İlişki ve İslamdaki Yeri Nedir?

Oral ilişki haram mıdır? Ya da oral ilişki caiz midir? gibi soruların cevaplarını kesinlikle ben veremem. O yüzden internetten ya da doğru mecralardan arayıp cevapları bulmanızı öneririm. Google’da arattığımda karşıma çıkan ilk sayfanın linkini paylaşıyorum. Ama açılan sayfadaki bilgilerin doğruluğu ya da yanlışlığı hakkında hiç bir fikir beyan edemem. Siz araştırmaya devam edebilirsiniz

https://www.fetvameclisi.com/fetva-oral-iliski-haram-mi-3400.html 

Oral İlişki İle Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Yazımın hemen başında da belirtmiştim. Oral seks sırasında cinsel yolla bulaşabilen AIDS, Frengi ve Bel soğukluğu gibi hastalıklar vardır. Burada yer almayan başka hastalıklarda oral yolla bulaşabilir. Bu konuda karar tamamen size kalmış durumda. Riskleri ve zevkleri kendin değerlendirmeniz gerekmektedir.

Cinsel hastalıkların kan ya da sıvılar yoluyla bulaştığını bildiğiniz sürece dikkat etmeniz de mümkün. Partnerinizin kanıyla ya da sıvılarıyla temas etmek hastalık bulaşması adına önemli etkenlerdir.

Oral ilişki eşlerin karşılıklı olarak istemesiyle, yatakta farklı zevkler tadılmasına olanak tanır.

Benzer Konular:

" Zeynep : ."