10 soruda oral ilişki nedir? Erkeklerin yatakta, ayakta, arabada ya da uygun herhangi bir ortamda hayır demeyecekleri oral sex’in incelikleri nelerdir?

Oral ilişki hakkında bilinmesi gerekenler

Oral İlişki Nedir? Partnerin cinsel olarak haz aldığı bölgelerin dil ya da dudak kullanarak uyarılmasıdır. Kadın ya da erkek partnerine oral sex yapabilir.
Oral ilişki kadın ve erkek üzerinde cinsel açıdan büyük etkiye sahiptir.
Oral İlişki sırasında alınan zevk kişiden kişiye değişir. Eşin nasıl oral sex istediğini anlamaya çalışın.
Oral ilişkiyle AIDS bulaşır mı? Düşük bir ihtimalle de olsa evet bulaşır. Eğer partnerin açık yarası varsa ve kan ağız yoluyla size geçerse AIDS bulaşabilir.
 Oral seks ile bulaşabilen başka hastalıklar var mı? Evet var. Herpes (Genital Uçuk), Gonore (Bel soğukluğu), Sifiliz (Frengi) gibi hastalıklar oral ilişki ile geçebilir.
 Ağız, dil, dudak, penis, vajina ya da diğer bölgelerde kanama gözleniyorsa ilişkiye girilmemelidir. Kan cinsel hastalıkların bulaşmasında birinci etkendir.
Prezervatif alınan hazzı azaltmakla birlikte, iki tarafı da cinsel yollarla bulaşan hastalıklardan koruyabilir.

Yazının devamında oral seks ve oral seksin incelikleri hakkında aşağıdaki bilgilere ulaşabilirsin. İçerik yetişkin (+18) için uygundur.

oral ilişki nedir? oral ilişki haram mıdır? oral sexin, oral ilişkinin incelikleri nelerdir

Oral ilişki hakkında en çok merak edilenler?

Genelde bilinen adı “Oral ilişki”. Sokak ağzıyla “sakso çekmek” ve daha fazlası oral seks için kullanılır. İnsanları kelimeler konusunda bu kadar yaratıcı hale getiren oral ilişki nedir? İncelikleri Nelerdir? Artıları ve eksileriyle göz atmak istedim.

Oral sex deneyimin yoksa doğru yerdesin. Yazıyı hazırlamadan önce sağlam araştırma yaptığımı söyleyebilirim. Tüm yönleriyle oral seks hakkında merak edilen soruların cevapları burada.

Oral ilişki nereden başlamalı?

Yok merak etme hemen hızlı bir giriş yapmayacağım. “Eşimle oral seks yaparken nereden başlamalıyım?” sorusu değil o. Ben konuya nereden başlamalıyım diye kendime sordum. Verdiği zevk, hastalıklar ve dini gereklilikler derken nereden başlayacağımı bilemedim. Neyse, bir yerden başlamak gerekiyor.

Müthiş bir oral seksin sonunda partnere yaşatılan zevk kişiyi de mutlu eder. “Ona yetebilmek”, “onu yatakta mutlu edebilmek” insanın kendisinin de mutlu olacağı anlamına gelir.

Eş, yatakta ne kadar mutlu olursa karşısındakini de mutlu etmek isteyecektir. Farklı şeyler denemeye istekli olur. O yüzden bende genel tanımlama yapıp oral sex’in inceliklerini hem erkekler hem de kadınlar açısından anlatmayı uygun buldum.

Bel altı filmler izlemek tekniği geliştirebilir. Ancak konusuz filmlerin ciddi anlamda maddi çıkarlar gözetilerek yapıldığını hatırlatırım. Günlük hayattaki beklentileri karşılamayan sahneler çekilebilir.

Rol yapmak konusunda ustalaşmış yıldızlar yanıltıcı olabilirler. Oral ilişki sırasında temel noktaların ıskalanmasına sebep olur. Neden mi? Sebebi oldukça basit.

Herkes aynı şeylerden hoşlanmaz. Tamam, oral seksten herkes etkilenebilir. Ama her partnerin oral seks sırasında beklentileri farklı olabilir. Zamanla tanımakta ve uygulamakta fayda var.

Oral ilişki nedir?

Oral ilişki çiftlerin ağız, dil ya da dudaklarını kullanarak eşinin cinsel organını uyarması olarak tanımlanıyor. Eşiyle birlikte farklı cinsel deneyimler yaşamak isteyenler tercih ediyor. Dil, dudak ve ağız ortak organlar olmasına karşın nasıl kullanıldıkları alınan zevki tamamen değiştirebilmektedir.

Özellikle erkekler arasında argo tabir olarak dolaşan “sakso” deyimi tam olarak karşılığını bulmalıdır. Erkeklere oral seks nasıl yapılır? başlığı altında detaylara yer verdim. Ama başlangıç olarak bir iki cümle etmek istedim.

Erkekler üzerinde oral ilişki ile birlikte elin ya da göğüslerin kullanımı etkiyi artırır. Göğüsler özellikle önemlidir. Yapılan araştırmalara göre göğüsler erkeklerin ilk baktıkları yerdir.

Oral sexin incelikleri nelerdir?

Oral sexin incelikleri partnere göre değişir. Tüm erkekleri ya da kadınları programlanmış robotlar gibi düşünmek doğru değil. Herkesin hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeyler olabilir. Siteye gelen iki soruyu isimleri olmadan göstermek istiyorum. Sanırım o zaman ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın.

Soru 1: 

Erkek arkadaşımın oral seks yaptığımda kaçıyor. Sanırım penis boyunun küçük olması onun üzerinde olumsuz etki yapıyor. İlişki sırasında penisi gözükmediğinden dolayı kendisini daha iyi hissediyor onu oral olarak tatmin etmeye çalışmalı mıyım?

Soru 2:

Eşim penisi küçük olduğu için beni tatmin edemediğini düşünüyor sürekli karşılıklı olarak oral yapmak istiyor. Söylemeye çekiniyorum ne yapmam gerek?

İki farklı erkek ve ikisinin de penis boylarıyla ilgili ortak fikri “küçük” olması. Ama oral ilişkiye bakışları tamamen farklı. O halde hoşlanıp hoşlanmadıklarını penis boyuna bağlamak doğru değil.

Yaşanan tecrübeler, akıllarında kalan anılar onların cinsel yaşamlarını farklı etkiliyordur. O yüzden oral seksin incelikleri birlikte olduğun kişiye göre değişir.

Oral ilişki sevişmeye heyecan katar. Fakat sadece erkeğin düğmelerini çözmek ya da fermuarını açmak demek değildir. Dil, dudak ve ağzın etkin kullanımı kadını erkeğin gözünde vazgeçilmez yapabilir. Erkeğin yapısını ve özelliklerini tanıdıkça onu mutlu etmek ve karşılığında da mutlu olmak mümkün.

“Ne yani oral olmazsa mutlu olamaz mıyım?”, “Ben onu yatakta mutlu etmeden mutlu olamaz mıyım?” Bahsettiğim şey kural ya da kaide değildir. Eşlerin karşılıklı olarak birbirlerini mutlu etmelerinden bahsediyorum.

Yataktaki kraliçe kitabından daha önceki yazılarımda bahsetmiştim. Erkekleri cinsel olarak etkilemek için oral ilişki ve Handjob ( sevişirken elleri kullanmak) hakkında detaylı bilgiler var. Bilgiler kuru kuruya değil resimlerle anlatılmış. Buraya tıklayarak kitabın özetini ve içeriğini okumaya başlayabilirsin.

oral ilişki

Oral ilişki nedir? Oral Sex İncelikleri Nelerdir… Hemen Öğren

Erkeklerin oral ilişki sırasında kadınını nasıl mutlu edeceğini anlatan tek kitap bulamadım. Ama Sertleşme Problemine Son isimli bir kitap buldum. Kitabın “Kadınını Mutlu Et” adında hediye kitabı var. Erkeklerin oral ilişki ile kadınlarını nasıl mutlu edeceğini anlatan hoş bir kitap.

erkek kadına nasıl oral iliski yapar

Kadını oral ilişki ile mutlu etmenin sırları

Erkeklerle oral ilişki nasıl olmalı?

Yukarıda söylediklerimin ışığında erkeklerin oral ilişki sırasında genel olarak hoşlandıkları noktalardan bahsetmek istiyorum.

Erkekler üzerinde yapılan araştırmalar “üçlü etki” yapısından hoşlandıklarını gösteriyor. Üçlü etki 1 Dil ve 2 El kullanımını ifade etmektedir. Dil penis üzerinde gezdirilirken bir el penis gövdesini sarar, ikinci el ise alttan testisleri kavramalıdır.

Penisin en hassas bölgesi uç kısmıdır, önce yavaş dokunuşlarla partnerin tepkisi ölçülebilir. Yavaştan hızlıya doğru hareket etmekte fayda var.

Kimi erkekler oral sex sırasında kadınların dişlerini hafifçe kullanmasından hoşlanır. Dişin kullanımında aşırıya gidilmemelidir.

Ancak tekrar söylüyorum “Zevkler ve renkler tartışılmaz” herkesin kendine göre zevkleri vardır. Eşinizi keşfetmek zevklerini de anlamak demektir.

Kadınlara oral ilişki nasıl olmalı?

Genelde erkekler yatakta ne ister konularını el aldığımızdan detaya girmiyorum. Ancak erkeklere ufak tavsiyem olabilir. Ya da bazı erkeklerin eşlerine neden sürekli oral yapma eğiliminde olduğunu söyleyebilirim.

Erken boşalan erkekler eşlerini oral yolla tatmin ete yolunu seçebilir. Eşlerini tatmin edemeden yataktan çıkmak zorunda kalan erkekler. Erken boşalmanın çözümü olarak oral ilişkiyi görebilir.  Tabi ki esas çözüm erken boşalma problemini ortadan kaldırmaktır.

Bunun yanı sıra kadınların oral yolla boşalmaktan büyük zevk aldıklarını da göz ardı edemeyiz. Tamamen farklı deneyimler yaşamalarına olanak tanır. Klitoris, kasık bölgesi, dudaklar son derece hassas bölgelerdir.

Erkeklerle kadınlar arasındaki fark sıralama olarak gözüküyor. Erkekler ani gelişen oral sevişmeye heyecanla yaklaşıyorlar. Onlar için arabada, ayakta ya da yatakta oral sevişme daha fazla haz veriyor.

Kadınlar ise yavaş yavaş genital bölgelere inilmesine sıcak bakıyorlar. Göz teması, dokunulmak ve öpüşmek sonrasında oral ilişkiden zevk alıyorlar.

Eşimle Oral İlişki Yaşamalı mıyım?

Seks sırasındaki utangaçlıklar, çekinceler soruyu gündeme getirir. Ancak “Oral olmadan seks olmaz, sevişilmez” diye kural yok. Bu tamamen eşlerin karşılıklı olarak istemesine bağlıdır. Kadını ya da erkeği oral sevişmeye zorlamak hiç de mantıklı değil.

İsteyenler oral seksin inceliklerinden faydalanarak yatak odalarına renk getirebilirler. Ama eşlerden birinin farklı sebeplerden ötürü istemiyor olması anlayışla karşılanmalıdır. Oral ilişki önemlidir ama olmazsa olmaz diye kaide yoktur.

Eşler birbirlerini farklı şekillerde orgazma ulaştırabilir. Oral seksi alternatif yöntem olarak düşünebilirsin. Oral ilişki istenmiyorsa söylenmelidir. Sonuçta rahatsız eden, mutlu olunmayan bir şeyi yapmak can sıkıcıdır.

Oral ilişki ve islamdaki yeri nedir?

Oral ilişki haram mıdır? Ya da oral ilişki caiz midir? gibi soruların cevaplarını kesinlikle ben veremem.

O yüzden araştırıp doğru cevapları bulmanızı öneririm. Google’da arattığımda karşıma çıkan ilk sayfanın linkini paylaşıyorum. Açılan sayfadaki bilgilerin doğru mu yoksa yanlış mı olduğunu ben bilemem. Sen araştırmaya devam edebilirsin.

https://www.fetvameclisi.com/fetva-oral-iliski-haram-mi-3400.html 

Oral ilişki ile bulaşan hastalıklar nelerdir?

Yazımın hemen başında da belirtmiştim. Oral seks sırasında cinsel yolla bulaşabilen AIDS, Frengi ve Bel soğukluğu gibi hastalıklar vardır. Burada yer almayan başka hastalıklarda oral yolla bulaşabilir. Bu konuda karar tamamen sana kalmış durumda. Riskleri ve zevkleri kendin değerlendirmelisin.

Cinsel hastalıkların kan ya da sıvılar yoluyla bulaştığını biliyorsun. Gerekli önlemleri alarak korunman mümkün. Partnerin kanıyla ya da sıvılarıyla temas etmek hastalık bulaştırabilir.

Oral ilişki eşlerin karşılıklı olarak istemesiyle, yatakta farklı zevkler tadılmasına olanak tanır.

Benzer Konular: